Korzystny wpływ technologii atramentowej na środowisko, a wzrost sprzedaży

naprawa drukarek atramentowych EPSON

Możliwość ograniczenia zużycia energii o 50,9 milionów kWh rocznie, przekłada się na:

  • Ograniczenia emisji CO2 o 17,7 tys. ton rocznie
  • Ograniczenia kosztów zużycia energii o 5,9 mln Euro rocznie

Wyniki sprzedaży drukarek atramentowych Epson w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) za rok finansowy 2019 (zakończony w marcu 2020) uwidaczniają pozytywny trend wybierania zrównoważonych, oszczędnych technologii, które mogą odegrać znaczącą rolę w przywracaniu gospodarki na normalne tory.

Drukarki atramentowe Epson sprzedane w tym czasie w regionie EMEA, w porównaniu do stosowania analogicznych drukarek laserowych1, mogą łącznie obniżyć zużycie energii o ok. 50,9 mln kWh rocznie,. To z kolei pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o ok. 17,7 tys. ton rocznie – jest to ilość, do której wchłonięcia przez rok potrzeba 816 tys. drzew2.

Możliwość zmniejszenia kosztów energii o 5,9 mln Euro3 pokazuje, że zrównoważony rozwój ma sens także z biznesowego punktu widzenia.

Szukając rozwiązań korzystnych zarówno dla biznesu, jak i dla środowiska Epson od lat przoduje w zastępowaniu laserowych drukarek technologią atramentową. Wchodząc w kolejną fazę zarządzania kryzysowego w czasach pandemii i planując stopniowe wychodzenie z niego pamiętamy o tym, że zrównoważony rozwój pomaga chronić nie tylko planetę, ale też długofalowe interesy firm.

“Środki zaradcze wprowadzone w wielu krajach na czas pandemii pod wieloma względami okazały się korzystne dla środowiska. To ważne, abyśmy wchodząc w fazę odmrażania gospodarki i powrotu do normalności działali tak, by utrzymać ten pozytywny trend,” komentuje Darren Phelps, wiceprezes Epson Europe. “Mogą w tym pomóc nawet małe zmiany, na przykład dotyczące wyboru technologii drukowania. Ograniczenie zużycia energii nie tylko pozwala zmniejszyć emisję CO2, oznacza też konkretne oszczędności. Dlatego też wybór zrównoważonych technologii niesie ze sobą korzyści biznesowe – uwalnia środki, które można zainwestować w innych obszarach.”

Facebook
Twitter
LinkedIn